Другий Всеукраїнський пісенний Фестиваль-конкурс «Золотий птах»

ІІ Всеукраїнський пісенний фестиваль-конкурс

«Золотий птах»

для дітей та молоді з обмеженими можливостями

  

25-27 травня 2016 року в м. Вінниці пройшов ІІ Всеукраїнський пісенний фестиваль-конкурс «Золотий птах» для дітей і молоді з обмеженими можливостями.

Засновниками та організаторами Фестивалю-конкурсу виступили ГО «Центр «Культурна cтратегія - ХХІ», РЦСМ галерея «Арт-шик», ТМ «RUTA»,  Департамент культури Вінницької міської ради, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної держадміністрації.

     

Цей соціальний проект підтримали: Фонд ініціатив для людей з обмеженими можливостями «PRO OMNIBUS» Республіки Польща,  компанія «Діадема», креативний простір «Артинов», Вінницька єпархія Української Православної Церкви в особі Митрополита Вінницького і Барського Симеона, ГО «Вільна громада», санаторій «Поділля» м. Хмільник, ТМ «Авіс», весільний салон «Вінея», Барський районний центр соціальних служб, Турагенція «GOU-TRAVEL», готель «Поділля», Львівська цукерня, агенція «GRACE», салон квітів «Mille Fiori», ГО «Гармонія», дві типографії. «Huss» та «Print Store Group», Вінницька обласна організація Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

          

У Фестивалі-конкурсі взяли участь 19 конкурсантів у двох вікових категоріях: 10-15 років, 16-23 років, з різних регіонів України, зокрема Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської області, Кіровограду, Сум, Полтави, Харкова та області, Києва, Вінниці та області.

     

Відбірковий тур Фестивалю-конкурсу проходив 26 травня 2016 року у Креативному просторі «Артинов», а 27 травня 2016 року у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі імені М.К.Садовського відбувся Гала-концерт та нагородження переможців.

     

В результаті напруженого вокального змагання перемогу (Гран-прі) отримала дванадцятирічна Марія Сухонос із міста Кіровоград. Перші місця у молодшій віковій та старшій категоріях отримали десятирічний Павло Шокота з м.Суми та двадцятиоднорічна Діана Подрезенко із м.Полтава відповідно. Другі місця зайняли Барбанови Тетяна і  Юлія  15 років, м.Івано-Франківськ та Кручик Лілія 17 років, с. Яревище Волинської області. Треті – Тетяна Опушко, 14 років, м.Вінниця та Марина Лавришинець, 20 років, м. Тячів Закарпатської області.

     

Володар Гран-прі отримала грошову винагороду в розмірі 15 тисяч гривень, переможці у вікових категоріях по 10 тисяч гривень. Окрім того всі троє будуть представляти Україну на ХХ Міжнародному пісенному фестивалі для молоді з обмеженими можливостями «Чехочінські творчі зустрічі», який буде проходити в липні цього року в м.Чехочінек Республіки Польща. Відповідні сертифікати та запрошення від організаторів цього заходу, Фонду ініціатив для людей з обмеженими можливостями «PRO OMNIBUS», були вручені директором Фонду Мирославом Саторою.

     

Конкурсанти, які зайняли другі місця, отримали грошову премію в розмірі 7 тисяч гривень кожний, треті місця – по 5 тисяч гривень. Всі інші отримали грошові премії по 3 тисячі гривень. Окрім того переможець та призові місця були нагороджені коштовними статуетками від ювелірної компанії «Діадема». Також всі учасники отримали Дипломи, подарунки від організаторів і спонсорів, квіти від студії «Mille Fiori».

     

Спеціальний гість фестивалю – вокально-хореографічний колектив «Парасолька», молодіжного відділення «Парасолька» Вільшанського дитячого будинку-інтернату  Закарпатської області.

     

27 травня у консульстві Республіки Польщі у м. Вінниця було підписано договір «Про співпрацю в галузі культури і музичної освіти, а також обмін молоддю з обмеженими можливостями» між Фондом Ініціатив «PRO OMNIBUS» м.Чехочінек (Польща) та ГО «Центр – Культурна стратегія XXІ століття» (м. Вінниця). Договір було підписано директором Фонду Ініціатив «PRO OMNIBUS»  Мирославом Саторою та Людмилою Бушинською –   Головою ГО «Центр «Культурна cтратегія - ХХІ».